İstanbul'da Saklı Cennet : AĞVA

İstanbul'da Saklı Cennet : AĞVA
Ağva, sonbaharın sarı, kırmızı ve turuncu renklerini denizin mavilikleri ile buluşturan, doğal güzellikleri ile insanı mest eden bir yer. Kara kış bastırmadan son bir tatil yapmak isteyenlere ve doğanın sesini dinleyip kalbinin huzurla dolmasını bekleyenlere burası çok iyi gelecek. Üstelik kamp yapabileceğin yerlere yakın mangal mekanları da  var. İster nehir kenarı ister göl kenarı ister de orman, Ağva’da her doğal güzelliğe yer var…

Ağva, İstanbul’a yakın denize girilecek bir yer arayanların uğrak noktası… Hafta sonu tatilcilerinin kıymetli mekanı Ağva, şehrin gürültüsünden ve karmaşasından kaçıp kafa dinlemek için birebir. Özellikle İstanbul’dan yola çıkmayı düşünenler için Ağva, hem yakın hem de keyifli bir seçim.

Kilimli Koyu, Göksu Nehri ve temiz plajları ile Ağva, tam bir tatil kasabası. Geçen yıllar ile beraber popülerleşen yazlık bölgelerinden olan Ağva’nın denizi biraz dalgalı olsa da havanın güzel olduğu günlerle burada yüzmenin keyfi bir başka. Karadeniz’in coşkulu sularında kulaç atmayı sevenler için Ağva tatili unutulmaz tatil anılarından birine dönüşecek.

AĞVA NEREDE ?
Şile’ye 28 km uzaklıkta bulunan Ağva, Göksu Nehri’nin Karadeniz’le buluştuğu yere konumlanmış. Şile’den direkt varışlı otobüslerle Ağva’ya gidebileceğin gibi EKA RENT A CAR'dan araç kiralayarak oraya yaklaşık 3.5 saat içerisinde varabilirsin. Bir eko turizm rotası olması için çalışmaların devam ettiği Ağva’da uzun bir tatil düşünüyorsan ve yolculuğa İstanbul dışında bir yerden başlayacaksan öncelikle İstanbul’a gelmen lazım.

#YOLLARSİZİBEKLER
Whatsapp Telefon